854-TX55-150M Apex Torx Bit ‘Service Drive’
Part Number: 854-TX55-150M
854-TX55-150M Apex® Torx Bit ‘Service Drive’. Driver Size: T-55 Major Diameter: 0.440” Square Drive: 1/2” Body Diameter: .363” / 9.2mm Overall Length: 5-7/8” / 150mm
854-TX55-150M Apex Torx Bit ‘Service Drive’ Description
Apex Torx BitsApex Fastener Tools Catalog Page: 12
Technical Specifications
Additional information
Driver Size
T-55
Major Diameter
Square Drive
1/2''
Body Diameter
.363'' / 9.2mm
Overall Length
5-7/8'' / 150mm
Additional information
Driver Size
T-55
Major Diameter
Square Drive
1/2''
Body Diameter
.363'' / 9.2mm
Overall Length
5-7/8'' / 150mm