SZ-10-14MM Apex Socket Head (Hex-Allen) Bit, 3/4” Square Drive, Metric
Price: Price on Request
Part Number: SZ-10-14MM
SZ-10-14MM Apex® Socket Head (Hex-Allen) Bit, 3/4” Square Drive, Metric. Hex Size: 14mm Overall Length: 2-1/2” / 64mm Length Of Insert: 1-9/16” / 40mm Bit Length: 29/32” / 23mm
SZ-10-14MM Apex Socket Head (Hex-Allen) Bit, 3/4” Square Drive, Metric Description
Apex Fastener ToolsApex Fastener Tools Catalog Page: 19
Made In The USA
Technical Specifications
Additional information
Hex Size
14mm
Overall Length
2-1/2'' / 64mm
Length Of Insert
1-9/16'' / 40mm
Bit Length
29/32'' / 23mm
Made In The USA
Additional information
Hex Size
14mm
Overall Length
2-1/2'' / 64mm
Length Of Insert
1-9/16'' / 40mm
Bit Length
29/32'' / 23mm