UG-11MM21 Apex Standard 6-Point u-Guard Impact Socket, Metric, 1/4” Square Drive
Price: Price on Request
Part Number: UG-11MM21
Discontinued
UG-11MM21 Apex Standard 6-Point u-Guard Impact Socket, Metric, 1/4” Square Drive. Fastener End Size: 11mm Fastener End Shape: Hex Overall Length: 1.78” / 45.2mm Drive Size: 1/4” Square Drive
Discontinued
UG-11MM21 Apex Standard 6-Point u-Guard Impact Socket, Metric, 1/4” Square Drive Description
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 92
Fastener End Size
11mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.78'' / 45.2mm
Drive Size
1/4'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
11mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.78'' / 45.2mm