UG-M-12MM03 Apex Standard 6-Point u-Guard Drive Impact Socket, Metric, Magnetic, 3/8” Square Drive
Price: Price on Request
Part Number: UG-M-12MM03
UG-M-12MM03 Apex Standard 6-Point u-Guard Drive Impact Socket, Metric, Magnetic, 3/8” Square Drive. Fastener End Size: 12mm Fastener End Shape: Hex Overall Length: 0.91” / 23.1mm Drive Size: 3/8” Square Drive
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 95 & 96
Technical Specifications
Additional information
Fastener End Size
12mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
0.91'' / 23.1mm
Drive Size
3/8'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
12mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
0.91'' / 23.1mm