Price: Price on Request
Part Number: UG-SWMSF-18MM13
UG-SWMSF-18MM13 Apex Standard 6-Point u-Guard Drive Impact Socket, Metric, Magnetic, 3/8” Square Drive. Fastener End Size: 18mm Fastener End Shape: Hex Overall Length: 1.53” / 38.9mm Drive Size: 3/8” Square Drive
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 95 & 96
Technical Specifications
Additional information
Fastener End Size
18mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.53'' / 38.9mm
Drive Size
3/8'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
18mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.53'' / 38.9mm