UG-10MM63 Apex Standard 4-Point u-Guard Drive Impact Socket, Metric, 3/8” Square Drive
Price: Price on Request
Part Number: UG-10MM63
UG-10MM63 Apex Standard 4-Point u-Guard Drive Impact Socket, Metric, 3/8” Square Drive. Fastener End Size: 10mm Fastener End Shape: Square Overall Length: 1.53” / 38.9mm Drive Size: 3/8” Square Drive
UG-10MM63 Apex Standard 4-Point u-Guard Drive Impact Socket, Metric, 3/8” Square Drive Description
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 94 & 95
Fastener End Size
10mm
Fastener End Shape
Square
Overall Length
1.53'' / 38.9mm
Drive Size
3/8'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
10mm
Fastener End Shape
Square
Overall Length
1.53'' / 38.9mm