UG-11MM23-D Apex Standard 6-Point u-Guard Drive Impact Socket, Metric, 3/8” Square Drive
Price: Price on Request
Part Number: UG-11MM23-D
UG-11MM23-D Apex Standard 6-Point u-Guard Drive Impact Socket, Metric, 3/8” Square Drive. Fastener End Size: 11mm Fastener End Shape: Double Hex Overall Length: 2.03” / 51.6mm Drive Size: 3/8” Square Drive
UG-11MM23-D Apex Standard 6-Point u-Guard Drive Impact Socket, Metric, 3/8” Square Drive Description
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 94 & 95
Fastener End Size
11mm
Fastener End Shape
Double Hex
Overall Length
2.03'' / 51.6mm
Drive Size
3/8'' Square Drive
Additional information
Fastener End Size
11mm
Fastener End Shape
Double Hex
Overall Length
2.03'' / 51.6mm